Hakkımızda

Merhabalar!

“İtalyan Liseliler USA”e hoş geldiniz. İtalyan Liseliler USA’in amacı az sayıda da olsak Amerika’da bulunan İtalyan Lisesi mezunlarını bir araya getirmek ve her sene, başta lisans ve lisans üstü üniversite eğitimi olmak üzere, çeşitli nedenlerle Amerika’ya yeni gelen okuldaşlarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmak. “Okuldaşlarımız”dan ve “Mezunlar”dan bahsederken sadece I.M.I.’nin lise bölümünden “mezun” olanları kastetmiyoruz. Bu terimleri kullanırken aklımızda I.M.I. Lise, I.M.I. Ortaokul veya İKO mezunu olan veya sadece bir süreliğine de olsa bu okullarda öğrencilik yapmış olan ve kendini bu okulların oluşturduğu aileye ait hisseden herkes var. Lütfen Amerika’da bulunan okuldaşlarımız ile ilgili bilgileri topladığımız formu buraya tıklayarak doldurun.

Büyük ihtimalle farketmiş olduğunuz gibi ana sayfamızı bir blog şeklinde hazırladık. Böylece okuldaşlarımızı ilgilendireceğini düşündüğümüz en güncel içeriği ana sayfada paylaşacağız. Amerika’nın büyüklüğü içerisinde tabii ki her büyük şehirde olup biteni bilmemiz, takip etmemiz mümkün değil. Sayfamıza katılım arttıkça ve bilgi toplama formumuz doldukça okuldaşlarımızın hangi şehirlerde yoğunlaştıklarını daha iyi belirleyip güncellemelerimizi ona göre yoğunlaştırmaya çalışacağız. Eğer bize yardımcı olmak ve bir İtalyan Liseliler USA Yazarı olarak içeriğimize katkıda bulunmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

“İtalyan Liseliler USA”in ne olduğu kadar, ne olmadığı da önemli. Bu “ayrı” bir oluşum, örgüt, dernek, kurum veya kuruluş değil. Bu, yukarıdaki amaçla oluşturulmuş ve Amerika’daki okuldaşlarımızın ilgileneceğini düşündüğümüz bilgilerin paylaşılacağı bir web sitesi ve “İtalyan Liseliler Derneği”nden bağımsız, ayrı, farklı veya ona alternatif bir oluşum değil. Aksine İtalyan Liseliler Derneğinin Türkiye dışında yaşayan okuldaşlarımıza da erişmek için uyguladığı projelerden biri.

Evet, hakkımızdaki bilgiler kısaca bunlar. Eğer aklınıza takılan bir soru veya herhangi bir öneriniz varsa hiç çekinmeden bunu bizimle paylaşın. Italyan Liseliler USA’i ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.


Reklamlar